Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 3594573



*

nr 359 4573


Keramik

parti 50/60-tal


Utrop:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 maj 2005
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/5 08:11:43 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:36
  • 7040 Skulptur/sparb..
    Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:56
  • 7188 Vaser
    + tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:45




Ladda ner broschyr